TRSM’nin Türk Sanat Müziği Konseri Büyük Bir Beğeniyle İzlendi!

  • 19 Mayıs 2016
  • 2.554 kez görüntülendi.
TRSM’nin Türk Sanat Müziği Konseri Büyük Bir Beğeniyle İzlendi!

Trabzon Kanuni E.A.H. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanları ve personelinden oluşan Koro tarafından seslendirilen parçalarla bir müzik ziyafeti gerçekleştirildi. İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Ses Sanatçısı Ümit Yazıcının da solo parçalarla eşlik ettiği Koroyu K.T.Ü. Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Neyzen İlhan Barutcu yönetti.

Birbirinden güzel parçaların yer aldığı Türk Sanat Müziği Konseri’ni danışan aileleri ve müzikseverlerin yanısıra Trabzon İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, K.T.Ü. Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Osman Bektaş, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri, hastane yöneticileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İş-Kur’dan yetkililer de izledi.

Koroya, Kanunda K.T.Ü. Devlet Konservatuvarından Murat Burçin Derçin, Ney’de Halil İbrahim Karaağaç, Ud’da Mustafa Tekçe, Ritim’de Osman Özaksu, Gitar’da Kerem Büyükyaka, ve ayrıca Bendir’de Hülya Barutcu,  Chimes’ta Gülsen Özdemir ve Rainmaker’da Ramazan Demir eşlik etti.

Neyzen İlhan Barutcu ve Kanunzen Murat Burçin Derçin tarafından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde yürütülen müzikterapi çalışmalarının bir ürünü olarak ortaya konan konserde, konser öncesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde eğitimciler eşliğinde danışanlar tarafından üretilen el sanatları ürünleri de görücüye çıktı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ