Trabzon Ticaret Odası’nı Ziyaret Ettik!

  • 11 Mart 2018
  • 1.251 kez görüntülendi.
Trabzon Ticaret Odası’nı Ziyaret Ettik!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdik ve projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk.

 

Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği Başkanı Nuray Dur, Genel Sekreter Dursun Ali Uzunhasanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Uzman Psikolog Hakan Yılmaz, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti.

 

Derneğin psikiyatrik rahatsızlık nedeniyle ekonomik ve sosyal yıkım yaşayan kişilerin problemlerinin çözümünde, Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerine destek vermek amacıyla 2014 yılında kurulduğunu belirten Başkan Nuray Dur, “Ruhsal sorunlar yaşayan bireylerin ekonomik ve sosyal tüm yaşam alanları olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu nedenle sadece ilaç tedavisi ile bu problemlerin üstesinden gelmek mümkün değildir. Sağlık hizmetlerinin yanında bireyin sosyal ve ekonomik problemleri de ele alınmalıdır. Derneğimiz, sosyal sorumluluk gereği dezavantajlı kişilerin bu problemlerinin çözümünde rol almak için çalışmalar yürütmektedir” dedi. Dur, çeşitli projelerle şizofreni, bipolar bozukluk ve şizoafektif bozukluk gibi ağır ruhsal hastalığa sahip kişilerin aldıkları sağlık hizmetlerinin yanı sıra topluma uyumlarını sağlamayı amaçladıklarını vurguladı.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, oda olarak dezavantajlı kişilerin topluma kazandırılması için yürüttükleri çeşitli projeler olduğunu vurgulayarak, “Her insanımız bizim için değerlidir. Dezavantajlı kişilerin de toplum hayatına yeniden adapte olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman’ın da yer aldığı ziyarette, çeşitli projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ