Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği Kuruldu!

  • 16 Kasım 2014
  • 3.727 kez görüntülendi.
Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği Kuruldu!

Sağlık Bakanlığı’nın “Toplum Temelli Ruh Sağlığı Projesi” çerçevesinde oluşturulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri’ni ve alanla ilgili yapılacak çalışmaları desteklemek amacıyla Trabzon merkezli olmak üzere yeni bir Dernek kuruldu. Kurucuları arasında Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri, danışan aileleri, sağlık personelleri ve sivil toplum çalışmalarına gönül vermiş kişilerin yeraldığı Derneğin adı “Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği” kısa adıyla “TORSAG”.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri ile benzeri kuruluşlara ve kişilere destek vermek, alana yönelik faaliyetlerin düzenlenmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmak ve bu alana yönelik çalışmaları özendirmek, teşvik etmek ve eğitim etkinlikleri düzenlemek için kurulan Dernek, yakın zamanda ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Derneğin hedefleri arasında yapılacak sosyal faaliyetler ile şizofreni ve bipolar bozukluk gibi ağır ruhsal hastalıklardan muzdarip bireylerin işlevselliğini artıracak çalışmalara imkan sağlayarak onları topluma geri kazandırmak var.

Derneğin resmi web adresi olan www.torsag.org adresinden dernekle ilgili bilgilere ulaşabilir ve derneğin gerçekleştirdiği faaliyetleri takip edebilirsiniz.

Torsag Logo

Torsag Logo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ