Özel Gereksinimli Bireyler İçin Afet Risklerinin Azaltılması Çalıştayı

  • 16 Ocak 2019
  • 1.208 kez görüntülendi.
Özel Gereksinimli Bireyler İçin Afet Risklerinin Azaltılması Çalıştayı

 

Afetler ve engellilik alanında yol haritası çıkartmak amacıyla, AFAD koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi katkılarıyla 12-13 Şubat 2019 tarihleri arasında Eskişehir’de “Özel Gereksinimli Bireyler İçin Afet Risklerinin Azaltılması Çalıştayı” düzenlenecek.

Çalıştay; kamu, özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarında konuya ilişkin çalışmalar yapan tüm paydaşların katılımına açık olacak. Çalıştayda olası afetlerin özel gereksinimli bireyler için yaratabileceği risklerin azaltılması amacıyla yapılabilecek çalışmalar, çeşitli disiplinlerden uzman ve uygulamacıların konuyu çeşitli boyutlarıyla (sosyal, ekonomik, yasal, psikolojik ve teknik) ele aldığı sunumlarla tartışılacak.

Ayrıntıları https://ogbcalistayi.afad.gov.tr web adresinde ilan edilen çalıştayda sunum yapmak isteyen katılımcılar, bildiri önerilerini http://kongresistemi.com/afet2019 adresinden 13 Ocak 2019 tarihine kadar çalıştayın web sayfasında belirtilen kurallara uygun biçimde yükleyebilirler.

Çalıştaya İlişkin Önemli Tarihler:

Bildiri önerisi son gönderim tarihi: 13 Ocak 2019

Bildiri değerlendirme sonuçlarının ilanı: 21 Ocak 2019

Kesin kayıt için son tarih: 28 Ocak 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ