Kanuni EAH Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde Sertifika Sevinci!

  • 02 Şubat 2015
  • 2.216 kez görüntülendi.
Kanuni EAH Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde Sertifika Sevinci!

Kanuni EAH Toplum Ruh Sağlığı Merkezince danışanlara yönelik düzenlenen 4. grup Psikoeğitim programı başarıyla tamamlandı. Programı tamamlayan danışanlara sertifikaları törenle verildi. Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde düzenlen etkinliğe Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Halit ÇINARKA, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Cevahir ARDUÇ, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Uzm. Dr. Abdullah Cantürk, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmet Durmuş ve Başhekim Yardımcısı Recai Genç, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü İlyas Alp  ile hastane idari personeli, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları, hasta ve hasta yakınları ile Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği Başkanı Nuray Dur katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Halit ÇINARKA’nın yaptığı konuşmanın ardından programı başarıyla tamamlayan danışanlara sertifikaları takdim edildi. K.T.Ü. Öğretim üyeleri Mustafa Aydın’ın kemençe ve İlhan Barutcu ile Hülya Barutcu’nun ney dinletileriyle program son buldu.

Psikoeğitim programının temel amacı hastaların hastalıklarına ve tedavilerine dair anlayışlarını artırmak, tedavilerinde aktif rol almalarını sağlayarak, hastaların kendilerine olan güvenlerini kazandırmak ve yaşam kalitelerini artırmaktır. Bu program ile hastalar tedavilerinin altındaki mantığı ve sistemi anlayarak, tedaviye daha kolay uyum sağlamakta ve devamlılığı sağlanmış olan tedavi programı ile stabilizasyon sağlanmaktadır. Ayrıca hastalara iletişim ve stresle başa çıkma gibi becerilerde kazandırılarak tekrarlama riski azaltılmakta ve hastaların topluma uyumu kolaylaştırılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ