İSKEP Çalıştayı’na Katıldık!

  • 18 Ocak 2015
  • 2.362 kez görüntülendi.
İSKEP Çalıştayı’na Katıldık!

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından hazırlanan ve  Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ortak finansmanıyla gerçekleştirilecek olan İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) çalıştayının Trabzon ayağı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 08 Ocak 2014 tarihinde yapılan çalıştayda derneğimiz de yeraldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 12 belediye tarafından uygulanan projenin amacı dezavantajlı bireylerin eğitilerek istihdama yönlendirilmesi ve bunun için dezavantajlı bireylerin yanısıra kamuoyu ile işverenlere yönelik de çalışmalar gerçekleştirilmesi.

İstihdamına Katkı Sağlanması Planlanan Hedef Gruplar:

  • Engelli Vatandaşlar
  • Eski Hükümlü ve Tutuklular
  • Gecekondu Bölgelerinde Yaşayanlar da dâhil Yoksul veya Yoksulluk Seviyesinde Olan Kişiler
  • Roman Vatandaşlar
  • Özel İtina Gösterilmesi Gereken Diğer Kişi ve Gruplar (Uyuşturucu bağımlıları, aile içi şiddet mağduru kadınlar, sığınma evlerinde kalanlar, yalnız ebeveynler, çalışan çocukların ebeveynleri,  evsizler, mevsimlik tarım işçileri, yaşlılar, göçebeler vb.)

Projenin Öngördüğü Sonuçlar:

Proje kapsamında üç sonuç alanı yer almaktadır:

Sonuç 1: Her belediye bünyesinde dezavantajlı bireylere hizmet sağlanmasına ilişkin bir birim oluşturulması,

Sonuç 2: Dezavantajlı bireylerin istihdam edilebilirliğinin artırılması,

Sonuç 3: Yerel hizmet sağlayıcılar, karar alıcılar ve vatandaşlarda, dezavantajlı bireylerin sosyal içermesine ilişkin farkındalığın artırılması.

iskep1

Soldan Sağa: Hakan Yılmaz (Trabzon Kanuni TRSM), Cleofe Guardigli (Proje Koordinatörü) ve asistanları, Nuray Dur (TORSAG Dernek Başkanı)

Proje Koordinatörü Cleofe Guardigli ile yapılan birebir görüşmelerde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nden yararlanan bireyler için proje kapsamında yapılabilecekler üzerine konuşuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ