EKPSS ile 2 Bin 545 Engelli Memur Alımı Yapılacak

  • 10 Temmuz 2017
  • 2.092 kez görüntülendi.
EKPSS ile 2 Bin 545 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından EKPSS hakkında bir duyuru yayınlandı. Buna göre EKPSS tercihleri ile 2 Bin 545 engelli memur alımı yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılacak memur ataması hakkında bir duyuru yayınlandı. DPB’nin internet sitesinde yayınlanan duyuruda EKPSS ile yapılacak engelli memur alımı sayısı belirtildi. Buna göre EKPSS sonuçlarına göre yapılacak tercihler ile 2 bin 545 engelli memur alımı yapılacak.

2017 yılının Ocak ayında, ve EKPSS Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda engelli memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ocak ayında yapılan açıklamada engelli memur adaylarının 12 Temmuz ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini yapacakları, bu tercihler ve EKPSS puanlarına göre kura ile engelli memur atamalarının yapılacağı açıklanmıştı.

Devlet Personel Başkanlığınca yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarından gelen engelli memur alımı taleplerinin değerlendirildiği ifade edildi. Buna göre EKPSS tercih kılavuzu hazırlandı ve yayınlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığına gönderildi. ÖSYM’nin kısa zaman içinde tercih kılavuzunu yayınlaması bekleniyor.

EKPSS ile 2 bin 545 memur alımının öğrenim düzeylerine göre dağılımı da duyuruda ifade edildi. Buna göre lisans mezunlarında 1348, önlisans mezunlarından 507, lise mezunlarından 444, ilköğretim mezunlarından ise 246 engelli memur alımı yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ