E-KPSS ve Kura Çekimi Bugün Yapılıyor!

  • 20 Mayıs 2015
  • 1.740 kez görüntülendi.
E-KPSS ve Kura Çekimi Bugün Yapılıyor!

E-KPSS ve kura sonucuna göre kamu kurumlarına atanma işlemi bugün (20 Mayıs 2015 Çarşamba) yapılıyor. 8.920 kişinin  atamalarının yapılacağı program saat 10.00’da ATO Congresium’da  gerçekleştirilecek.

DPB’den Yapılan Resmi Açıklama:

Bilindiği üzere engelli vatandaşlarımızın E-KPSS ve kura sonucuna göre kamu kurumlarına atanmasına ilişkin aday başvuruları 15-24 Nisan 2015, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin başvuruları da 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alınmıştır.

Bu iki grup dışında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümleri uyarınca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Başkanlığımıza bildirilen personelin atanması da planlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı tarafından, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Devletimize emanet olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurumlarına atanması, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrif edeceği kura töreni ile gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Atananların tam listesi saat 14:00’de DPB’nin web sayfasından yayınlanacaktır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ