Derneğimiz Ulusal Basında Haber Oldu!

  • 08 Kasım 2017
  • 1.445 kez görüntülendi.
Derneğimiz Ulusal Basında Haber Oldu!

50 kişilik kahvaltıyla şikâyetten vazgeçti

SERKAN KILINÇ
SERKAN KILINÇ (SABAH GAZETESİ)

Yaşam Haberleri

Giriş Tarihi: 8.11.2017
50 kişilik kahvaltıyla şikâyetten vazgeçti

’da  trafikte tartıştığı sürücüyü, başkanı olduğu Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği’ndeki 50 hastaya kahvaltı vermesi karşılığında affetti.

‘da trafikte iki sürücü arasında yaşanan tartışma mutlu sonla bitti. Trabzon Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği Başkanı  ile erkek sürücü E.K. arasında yol verme meselesi nedeniyle sözlü tartışma yaşandı. Aralarında çıkan tartışma sonrasında kadın sürücü, plakasını aldığı E.K.’yi polise giderek şikâyet etti. Şikâyet sonrasında ifadeye çağrılan E.K. olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu söyledi. Bu arada devreye uzlaştırmacı girdi. Uzlaştırmacı iki tarafa da konunun mahkeme sürecine taşınmadan kendi aralarında uzlaşarak çözülebileceğini anlattı. Bunun üzerine Nuray Yücel Dur, kendisinin Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği’nin başkanı olduğunu ve sürücü E.K.’nin oradaki hastalara kahvaltı vermesi durumunda şikâyetinden vazgeçeceğini söyledi. Bu teklife olumlu yanıt veren E.K. de dernekteki 50 kişiye kahvaltı vererek mahkeme koridorlarından kurtuldu.
Trabzon Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Derneği’nde verilen kahvaltıdan sonra davalı olduğu E.K.’ye teşekkür ettiğini belirten Nuray Yücel Dur, “O benden özür diledi ben de ona teşekkür ettim” dedi.

‘MAHKEMEYİ MEŞGUL ETMEYELİM’
16 yıllık ehliyeti olduğunu belirten Nuray Yücel Dur, o gün ve sonrasında yaşananları şöyle anlattı: “Ramazan ayında yol verme meselesi yüzünden aramızda sözlü tartışma yaşandı. Daha sonra polis merkezine giderek ifademi verdim ve ondan şikâyetçi odum. Uzlaştırmacı polis bizi bir araya getirdi. Konuştuk sohbet ettik. Kendisi birkaç kez özür diledi, ‘Kötü bir amacım yoktu, beni yanlış anladınız’ dedi. Ben de ‘Trafikte yaşanan ufak bir olay, mahkemeleri meşgul etmeyelim’ dedim. Dernek başkanı olduğumu söyledim ve ‘oradaki hastalarımıza kahvaltı verirseniz ben de şikâyetten vazgeçerim’ dedim. O da olumlu karşıladı.”

 

Haberin Linki: https://www.sabah.com.tr/yasam/2017/11/08/50-kisilik-kahvaltiyla-sikyetten-vazgecti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ