7. Trabzon İstihdam Fuarı – 7-8 Mayıs 2018

  • 02 Mayıs 2018
  • 1.311 kez görüntülendi.
7. Trabzon İstihdam Fuarı – 7-8 Mayıs 2018

İş dünyasının nitelikli işgücü taleplerine, bulunduğu bölgede çözüm geliştirebilmek üzere Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü organizatörlüğünde  ilimizde 2012 yılından beri temel amacı; iş arayanlar, işverenler ve ilgili kurum/kuruluşları bir araya getirerek, yerel ekonomi ve istihdam ortamını hareketlendirmek ve güçlendirmek olan Trabzon İstihdam Fuarı” gerçekleştirilmektedir.

Bu etkinlikle, iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrenciler, mezunlar ve iş arayan adaylar iş dünyası ile buluşturulacaktır. Firmaların diğer firmalarla ve bölge halkı ile tanışma, fikir ve bilgi alışverişinde bulunma ve şirket uygulamalarını kıyaslama fırsatları bulacaklardır. Bu büyük organizasyon sonucunda sosyal taraflar, yerel yönetimler, üniversiteler, ilgili diğer kurum ve kuruluşlar ile sanayici ve işletmeci işbirliğinde, mesleki eğitim, istihdam, girişimcilik ve insan kaynakları konusunda taraflar arasında kalıcı ve kurumsal bir iletişim mekanizmasının kurulması hedeflenmektedir.

Turizmden tarıma, sanayiden perakendeye farklı sektörlerde personel arayan ulusal ve yerel firmaların iş arayan adaylarla bir araya getirilmesi öngörülmektedir. İki gün olarak düzenlenecek olan bu etkinlikte, etkinlik amacına uygun konularda eğitim, seminer, konferans ve paneller düzenlenecektir. Etkinliğe katılım için gerek iş arayanlardan, gerek işverenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

İlimizde her yıl geliştirerek gerçekleştirmiş olduğumuz istihdam fuarları gerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çok önemsenmektedir. Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Ülkemiz için çok önem arz eden “İstihdam Seferberliği” ekseninde kurumumuzca yapılan planlama sonucu 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde “Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi”nde “7.Trabzon İstihdam Fuarı”nı gerçekleştireceğiz. [Hakkımızda Bölümünden]

Bilgi için: http://trabif.org/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ